Články z NHL - 21.11.2019 01:25

Babcock dostal v Toronte padáka!! Kto ho nahradil na lavičke?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: reuters

Nepresvedčivé výkony Toronta Maple Leafs v úvode sezóny NHL si vybrali svoju prvú obeť. Je ňou 56-ročný rešpektovaný kanadský tréner Mike Babcock.

9 výhier z 23 zápasov a 5 prehier po sebe. Aj to sú čísla, ktoré zlomili väz jednému z najznámejších hokejových trénerov sveta. Babcock teda v Toronte nedokončí svoju misiu, ktorou bol zisk Stanley Cupu. S kádrom, v ktorom figurujú hviezdy Auston Matthews, John Tavares, Mitch Marner či Morgan Rielly nenaplnil očakávania.

Na lavičke kanadského tímu končí vo svojej 5. sezóne s bilanciou 173 víťazstiev, 133 porážok a 45 prehier v predĺžení. Do play off doviedol Babcock Toronto dohromady 3-krát s negatívnou bilanciou 8-12.

Prezident Maple Leafs Brendan Shanahan spolu s generálnym manažérom Kyleom Dubasom s hľadaním náhrady nestrácali žiaden čas. Novým koučom Toronta je od stredy 39-ročný Kanaďan Sheldon Keefe. Ten v uplynulých 4 sezónach viedol farmársky tím Toronta Marlies, ktorý v roku 2018 doviedol až k zisku Calder Cupu. NHL si teraz vyskúša vôbec po prvýkrát.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora