Články z NHL - 22.11.2019 08:22

Šialené! Šable mu takmer uťali ruku, ale on to chytil

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/youtube

Do konca tretej tretiny súboja Boston - Buffalo zostávalo niečo cez 15 minút, keď fínsky brankár v službách domáceho tímu Tuukka Rask zachránil svoje mužstvo od takmer istého gólu. Buffalo by ním v tej chvíli znížilo náskok súpera na 2:3. Nestalo sa, keďže Rask mrštným skokom a vzápätí vyrážačkou zabránil puku dostať sa do bránky po strele Evana Rodriguesa. A to ešte krátko predtým vinou vlastného spoluhráča Charlieho McAvoya prišiel o hokejku.

"Takéto extra zákroky nerobím príliš často. Radšej sa snažím zostať v základnom postoji. Je však zábavné pripísať si také niečo. Je to jeden z tých inštinktívnych zásahov, ktoré ani neviem vysvetliť. Iba sledujete, čo sa deje a viete, že musíte zasiahnuť. A potom vás trafí puk," vysvetlil Tuukka Rask. "Pravdepodobne zákrok roka. Treba sňať klobúk a ísť ďalej," reagoval Evan Rodrigues, ktorému Rask vzal radosť z gólu.

Buffalo napokon znížilo v Bostone na 2:3, ale vyrovnania a zisku bodu sa už nedočkalo. Rask si pripísal 36 zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu. Fín je dlhodobo brankárska jednotka Bostonu a spolu so svojou dvojkou Slovákom Jaroslavom Halákom tvoria najlepší tandem v profilige. "Ešte že sme dnes mali Raska, najmä v prvej tretine urobil veľa dobrých zákrokov. Vďaka nemu to bolo po prvej tretine vyrovnané a neprehrávali sme o päť gólov," pochválil spoluhráča Brad Marchand, autor dvoch gólov proti Buffalu.

Brankár Tuukka Rask dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom a k triumfu Bruins nad Sabres prispel 36 zásahmi. "Medvede" vyhrali napriek tomu, že v prvej tretine ich "šable" prestrieľali 17:4 a celkovo v zápase 38:27.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora