Články z NHL - 26.11.2019 11:11

Černáka budú vypočúvať za TENTO zákrok

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/youtube

V deviatich pondelkových zápasoch NHL si zahrali dvaja slovenskí hokejisti. Obrancovia Erik Černák a Andrej Sekera nebodovali, ale obaja sa tešili z víťazstiev so svojimi mužstvami. Tampa Bay v zostave s Černákom zdolala Buffalo 5:2 a Dallas so Sekerom zvíťazil nad Vegas 4:2.

Černák odohral osemnásť a pol minúty s jednou strelou, jednou zablokovanou strelou a dvoma pluskami na konci. Na konci druhej tretiny slovenský obranca zasiahol lakťom tvár súperovho beka Rasmusa Dahlina. Vlaňajšia draftová jednotka musela opustiť ľad s neskoršou diagnózou otras mozgu. Iba 19-ročný Švéd mal doteraz na konte 16 bodov za 1 gól a 15 asistencií. O tri roky starší Slovák nedostal za svoj zákrok trest a pokračovalo sa v hre bez prerušenia. Neminie ho však vypočúvanie na Oddelení hráčskej bezpečnosti NHL a hrozí mu suspendácia. "Je to veľké sklamanie. Necháme vedenie súťaže, nech posúdi, čo sa stalo. Momentálne sa obávame o Rasmusa a jeho zdravie. Veríme, že nebude dlhodobo vyradený z hokeja," uviedol tréner Buffal Ralph Krueger na oficiálnom webe NHL. "Bude sa to posudzovať dodatočne, lebo tam bol lakeť. Oddelenie bezpečnosti hráčov si vyhradzuje právo vykonať úpravy v nazeraní na priestupok po jeho opätovnom zhliadnutí," píše portál NHL o zákroku Černáka na Dahlina.