Články z NHL - 27.11.2019 17:03

Počas zápasu stratil deväť zubov. Aj tak dohral do konca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ťažko si predstaviť, že v jednom momente prídete o deväť zubov a z úst sa vám valí krv, no zakrátko sa opäť naplno vrátite ku svojej práci. Niečím podobným si prešiel obranca Keith Yandle z Floridy Panthers v zápase s Carolinou. Nešlo pritom o nedovolený zákrok od protihráča, ale nešťastnú zhodu okolností. Bolesť mu spôsobil zásah pukom, ktorý mu vletel do úst. Nešlo pritom vôbec o obranný zásah. Zablúdené nahodenie si ho pri mantineli našlo vo chvíli, keď sa chystal striedať.

Yandle pôsobí v najlepšej lige sveta štrnásty rok a nastupuje v elitnej obrannej dvojici. Hoci sa počet jeho štartov v súťaži blíži k tisícke, tento konkrétny sa zaradí určite medzi tie, na ktoré sa mu bude spomínať horšie. Po ceste do kabíny postupne vyťahoval z úst zuby, ktoré mu už nedržali na svojom mieste. Jednu tretinu pobudol v opatere lekárov, no potom si povedal, že svojich Panthers v štichu nenechá a vrátil sa na ľad. Po prehre 2:4 sa už pobral na zubnú chirurgiu a dal zdravotníkom viac priestoru "pohrabať" sa mu v ústach. Opäť však nie na dlho.

O necelých dvadsaťštyri hodín mala Florida naplánované ďalšie stretnutie a jej súperom bolo Buffalo. Na všeobecné prekvapenie, Američan opäť figuroval v zostave. Až taký šok to zase nebol. Ide totiž o známeho "Iron mana" a práve tento titul ho motivoval k tomu, aby neostal maródovať. Svoj posledný súťažný zápas pre zranenie vynechal ešte pred desiatimi rokmi a odvtedy bol vždy k dispozícii, či už šlo o Panthers, Rangers alebo Coyotes.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora