Články z NHL - 30.11.2019 11:23

Rasizmus mu zlomil krk. Tréner Calgary definitívne končí

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: sita/youtube

Hokejový tréner Bill Peters doplatil na obvinenie vznesené bývalým hráčom Banskej Bystrice. Akim Aliu, ktorý hral v úvode predminulej sezóny na Slovensku za majstrovský banskobystrický tím, no po deviatich tipsportligových dueloch sa porúčal do Švédska, ho obvinil z rasizmu. Incident sa mal udiať pred desiatimi rokmi, koučovi sa údajne nepáčila hudba, ktorú si vtedy 20-ročný hokejista púšťal. Peters v piatok z tohto dôvodu rezignoval na post kouča Calgary Flames. Jeho nástupcom na lavičke klubu NHL sa zatiaľ stal doterajší asistent Geoff Ward.

Aliu v pondelok na twitteri uviedol, že ešte počas spoločného pôsobenia v tíme Rockford IceHogs v sezóne 2009/2010 Peters ako vtedajší kouč farmárskeho tímu pravidelne verbálne narážal na jeho farbu pleti, pretože sa mu nepáčila hudba, ktorú si púšťal v hráčskej kabíne. Aliu priznal, že to bola forma jeho rebélie voči Petersovi, ktorý mal neskôr požiadať vedenie organizácie o preradenie mladíka do nižšej súťaže.


Rozlúčkovým zápasom kanadského trénera bola prehra na ľade Pittsburghu

Flames na piatkovej tlačovej konferencii prostredníctvom generálneho manažéra klubu Brada Treviling oznámili koniec pôsobenia Petersa: "Bill podal rezignáciu, ktorú sme prijali. Už nie je súčasťou našej organizácie," Akim Aliu je Kanaďan, narodený v Nigérii, ktorý vyrastal aj na Ukrajine, v tretej najkvalitnejšej zámorskej súťaži ECHL. Odohral v nej len sedemnásť zápasov a momentálne je bez angažmánu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora