Články z NHL - 16.12.2019 19:41

Ruská hviezda definitívne opúšťa Los Angeles! Kde zakotví najbližšie?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: prohockeyrumors/youtube

Iľja Kovaľčuk už viac ako mesiac neodohral za svoj klub Los Angeles Kings ani jediný súťažný zápas. Celá situácia okolo hviezdneho veterána dnes vyvrcholila jeho zaradením na listinu nechránených hráčov.

Ruský krídelník sa tak definitívne rozhodol opustiť tím, v ktorom po návrate do NHL zaznamenal v 81 zápasov len chudobných 43 bodov. Vzhľadom na to, že odchod z tímu má za následok porušenie Kovaľčukovho kontraktu, vedenie Kings ho zaradilo na spomínanú listinu s cieľom zmluvu predčasne ukončiť. 

Od manažmentu Kings ide o očakávaný krok, ktorý ale nebude znamenať, že sa zvyšok Rusovho kontraktu nebude ďalej započítavať pod platový strop. Los Angeles Kings tak nemôžu počítať s uvoľnenými financiami v hodnote 6,25 milióna dolárov ani pre budúcu sezónu. Do jej konca totiž mala spolupráca Iľju Kovaľčuka s Kings pôvodne vydržať.

Termináciou kontraktu dosiahol kalifornský tím aspoň to, že Rusovi už nemusí vyplatiť viac ako 4 milióny dolárov, ktoré by mu inak ešte dlhoval.

V praxi táto situácia tiež znamená, že Kovaľčuk bude čoskoro opäť nechráneným voľným hráčom. Môže tak podpísať zmluvu s každým tímom NHL a v hre je aj jeho potenciálny návrat do KHL. Podľa posledných správ by však Rus rád zostal v zámorí.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora