Články z NHL - 25.12.2019 11:24

Nevydarená bitka Pastrňáka. K zemi ho zložil rozhodca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pokiaľ nie je na ľade Zdeno Chára, na jeho spoluhráčov si súperi dovoľujú viac. Obzvlášť, pokiaľ je medzi nimi provokatér typu Toma Wilsona. Washington v nočnom zápase podľahol Bruins 3:7 a kanadský útočník si vyhliadol potenciálneho súpera v Davidovi Pastrňákovi. Už bol naklonený pästnému súboju, ale ten nešikovne pokazil čiarový rozhodca, dokonca kvôli nemu dostal ležiaci Čech niekoľko úderov.

Sedem minút pred koncom frustrovaný Wilson pichol Pastrňáka do brucha, čo ušlo pozornosti arbitrov a keď sa dvojica pri ďalšom striedaní dostala do kolízie, havířovský odchovanec vypenil. Päsťou sa zahnal po protihráčovi, na čo okamžite reagoval jeden z rozhodcov. Možno aj obava z blízkosti hráčskych lavíc ho presvedčila, že najlepšie je zavesiť sa na jedného z aktérov rodiacej sa bitky a druhému tým nechať voľné ruky. Nebola to férovosť, ktorá by sa ozvala v hráčovi Washingtonu a Pastrňáka s rozhodcom priľahol, aby súperovi uštedril zopár úderov.

Pre najproduktívnejšieho hokejistu Bostonu by to bola vôbec prvá bitka v NHL. Zásah rozhodcu ju však zmenil len na dvojminútový trest za hrubosť a väčšiu pozornosť budili jeho tri zápasové asistencie. Do konca kalendárneho roka čaká Bruins ešte dvojzápas s Buffalom a následne vystúpenie na ľade New Jersey Devils.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora