Články z NHL - 02.01.2020 20:36

Calgary s dobrou náladou: hrala sa hádzaná či futbal na ľade

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Počtom strelených gólov sa Calgary Flames radí medzi slabšiu polovicu mužstiev NHL, zatiaľ navyše uniká aj miestenka do play-off cez Západnú konferenciu a víťazstvo nepriniesol ani prvý novoročný zápas proti Chicagu. Nič to však nemení na tom, že v kabíne je dobrá nálada a posledný decembrový tréning si všetci prítomní spestrili zapojením viacerých športových odvetví. Na šírku ihriska si proti sebe zahrali hádzanú či futbal. U fanúšikov sa to stretlo s pozitívnou odozvou a celkom ich potešilo, že videli svojich obľúbencov v akcii aj pri takejto nezvyčajnej aktivite, hoci stále v plnom hokejovom výstroji.

Snaha prísť na lepšie myšlienky, zabaviť sa a zmobilizovať sily do ďalších duelov, je pre mužstvo z Alberty viac ako žiaduce. Do polovice decembra bola v platnosti výborná sedemzápasová šnúra víťazstiev, lenže jej prestrihnutie spôsobilo rapídny výpadok formy. Idylický pohľad sa zmenil na súčasnú nepresvedčivú formu Flames so šiestimi prehrami v ôsmich zápasoch. Medzi nimi boli aj dôležité konfrontácie s Vancouverom a Minnesotou, ktoré vďaka výhre tohto súpera preskočili.

Základná časť je ešte len zhruba vo svojej polovici a dôvod na paniku preto nie je. Druhá polovica dlhodobej časti a najmä jej posledná štvrtina však je obdobím, ktorého zvládnutie je dôležité, definitívne sa určujú tabuľkové pozície a s nimi aj nálada pre play-off. Calgary je navyše tímom, ktorý minuloročnú základnú časť na západe s prehľadom ovládol. Príliš platné mu to však nebolo a v prvom vyraďovacom kole stroskotal na Colorade 1:4 na zápasy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora