Články z NHL - 10.01.2020 14:56

Nepomohla ani maska. Delovka brankárovi vybila niekoľko zubov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Obranca zvyčajne nenápadne ustúpi, brankár nemôže. National Hockey League je plná nekompromisných bombardérov od modrej čiary a jedného takého v stredajšom zápase dosť osobne spoznal aj brankár Mackenzie Blackwood. Strela Ryana Pulocka ho trafila priamo do masky, bez toho, aby bola kýmkoľvek tečovaná alebo tlmená. Bezprostredne po vyrazení puku bolo viditeľné, že sa brankár New Jersey zapotácal a chvíľku potreboval na zorientovanie, ale jeho spoluhráči dianie dostali preč z pásma a hra sa neprerušovala. Viac ukázal až cez prerušenú hru, keď zložil z masku a z úst sa mu okrem krvi vyplavilo aj zopár zubov.

Deň po zápase, celkom pochopiteľne, Kanaďan vynechal tréning a absolvoval trojhodinovú návštevu zubára. Tomu sa postaral o slušný kus práce, ale aj dobrý zárobok. Dvadsaťtriročný Blackwood chytáva v NHL druhú sezónu. V tej minulej bojoval v New Jersey o post Kinkaidovej dvojky s výrazne skúsenejším Corym Schneiderom. Tento rok je jasnou a pomerne neohrozenou jednotkou. Na nejaký čas však svojmu tímu vypadne a vedenie bolo prinútené z farmy povolať Louisa Dominguea, ktorý podáva v Binghamtone výborné výkony.

Samotný zápas proti New Yorku Islanders dochytal Blackwood až do konca. Nepríjemný zásah do tváre pritom dostal na konci druhej tretiny. Do konca duelu čelil ešte dvanástim streleckým pokusom súpera a svojmu tímu pomohol k zisku bodu. Po remíze 3:3 sa šlo do predĺženia a v ňom po štyroch minútach hry Newyorčania spečatili svoje víťazstvo. Devils prehrali druhý zápas po sebe, pričom predošlú prehru im pripravilo Colorado.