Články z NHL - 10.01.2020 09:08

V NHL dal brankár gól! 12. v histórii, prvý od roku 2013

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth, Richard Weinfortner | Zdroj: huste/youtube

Honor gólu noci si zo štvrtka na piatok bez pochýb pripísala fínska brankárska opora Nashvillu Predators. Pekka Rinne sa stal prvým gólmanom v aktuálnej sezóne, ktorý si pripísal presný zásah. Za vlastnou bránou zachytil nahodený puk, rozhodol sa vystreliť cez celé klzisko a bol úspešný!

Fin sa stal dvanástym gólmanom v histórii, ktorému sa podobný kúsok podaril. Naposledy to bol Mike Smith v októbri 2013 proti Detroitu. Odchovanec Kärpätu dokázal svojmu tímu vychytať víťazstvo nad Chicagom Blackhawks, keď kryl 29 streleckých pokusov súpera. Plný bodový zisk putoval na konto Predators po výsledku 5:2 a posledný zásah putoval priamo na konto ich brankára. Stalo sa tak len pätnásť sekúnd potom, ako rovnako do prázdnej bránky, strieľal štvrtý gól Bonino.

V bohatom jedenásťzápasovom programe do akcie zasiahli aj štyria Slováci. Jaroslav Halák vychytal víťazstvo Bostonu nad Winnipegom 5:4, k čomu mu stačila aj nízka 81-percentná úspešnosť zásahov. Do tohto duelu, naopak, nezasiahol kapitán Zdeno Chára a zámorské médiá špekulujú, či nejde o obnovenie problémy so sánkou, ktorý mohla vyvolať nedávna bitka s Jakovom Treninom. Líder montrealskej produktivity, Tomáš Tatar, asistoval na jeden gól proti Edmontonu, no prehru 2:4 neodvrátil. Tampa Bay, v zostave s Erikom Černákom, zdolala Arizonu 4:0 a šlo už o jej deviate víťazstvo po sebe. Do akcie zasiahol aj Andrej Sekera z Dallasu. S devätnásťminútovým icetimeom pomohol svojmu tímu k čistému kontu a výhre 3:0 nad Anaheimom.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora