Články z NHL - 11.01.2020 11:53

Roztomilé aj famózne! Malý chlapec sa blysol úžasným gólom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Počas prestávok medzi prvou a druhou tretinou nechávajú Capitals v rámci projektu "Mites On Ice Games" hrať na hlavnej ploche malých talentovaných chlapcov a inak tomu nebolo ani pri najaktuálnejšom domácom vystúpení proti Ottawe. Do akcie sa dostali dva regionálne výbery nádejných hokejistov a kto im nevenoval pozornosť, ušiel mu možno gól večera. V samotnom zápase NHL ich síce padlo sedem, no najviac sa sociálnymi sieťami šíril zásah Alexandra Mroczku.

Ten medzi rovesníkmi vynikal priam šialeným spôsobom a mnohí nepochybujú o tom, že to je prvý zverejnený gól z mnohých, ktoré budú zdobiť jeho kariéru. Všetko začalo príkladným backcheckingom, keď eliminuje samostatný únik súpera. Následne, už s pukom na hokejke, preletel popred vlastnú bránku a namieril si to až do svojho nájazdu. Bez mihnutia oka sa pritom zbaví až šiestich súperov, ktorí ho naháňajú. Od červenej čiary je to už "one man show" a nikto nepochyboval, že bude mať gólový koniec. Brankára si vychutnal šikovnou sťahovačkou na bekhend a puk posielal do odkrytej bránky.

Hrdinu detského zápasu si miestna redaktorka Capitals odchytila na krátky rozhovor a tým si získal srdcia všetkých, ktorých neohúril už samotný gól. "Hral som dobre," zhodnotí svoj výkon, kým máva na tribúnu a pokračuje: "Môj gól sa mi páčil. Korčuľoval som naozaj rýchlo a chcel som všetkých obísť, aby som skóroval," Priznal, že streliť gól v Capital One Arene je najväčším momentom jeho doterajšej kariéry, a to sa tomuto športu venuje už štyri roky. Z videa sa stal virál. Samotný rozhovor nájdete od piatej minúty tohto videa:

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora