Články z NHL - 11.01.2020 14:00

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

V aktuálnej sezóne kanadsko-americkej NHL sa trápi najmä Detroit. V 45 stretnutiach nazbieral len 27 a stále sa ako jediný klub ligy nedostal cez hranicu sto nastrieľaných gólov. Strelecká nemohúcnosť sa ukázala aj v nočnom zápase s Ottawou, keď hráči Red Wings nevyužili hneď niekoľko príležitostí na víťazstvo v zápase.

Príležitosť sa naskytla v druhej minúte predĺženia. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 2:2 a tak klasicky nasledovalo päťminútové predĺženie. V ňom sa trojica domácich hráčov dostala do útočného pásma, no ani na štyrikrát nedokázala prekonať gólmana Ottawy. Keď sa to aj Mikeovi Greenovi podarilo, proti bola žŕdka, ktorá Senátorov zachránila.

Detroit napokon zápas predsa len dotiahol do víťazného konca. V samostatných nájazdoch rozhodol jediným gólom Dylan Larkin. Červené krídla sa však naďalej trápia na chvoste nielen Východnej konferencie, ale aj celej ligy. Ottawa je na tom o čosi lepšie, keď má na Detroit jedenásťbodový náskok, no taktiež neprežíva ideálnu sezónu.