Články z NHL - 14.01.2020 13:44

Ako štýlovo podať spoluhráčovi hokejku? Recept pozná Auston Matthews

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

V kanadsko-americkej NHL sa takmer každú noc udeje niečo, čo stojí za to. Čosi podobné sa udialo aj v noci z nedele na pondelok, no nebol to gól, pohľadná akcia ani bitka, ktorá upútala. Útočník Toronta Maple Leafs Auston Matthews počas zápasu s Floridou ukázal výnimočnú prácu s hokejkou a predvídanie. Svojou šikovnosťou podal spoluhráčovi hokejku z ľadu a to nie len takým spôsobom.

Najproduktívnejší hráč Toronta patrí k najlepším hráčom zámorskej profiligy, čo potvrdil aj tentokrát. Hokejka pohodená na ľadovej ploche sa Matthewsovi zamotala popod nohy, no americký reprezentant neváhal a okamžite vedel, čo s ňou. Naslepo ju poza svoj chrbát hodil spoluhráčovi, ktorému hokejka patrila a trafil sa absolútne presne. Palica totiž pristála priamo v rukách Matthewsovho spoluhráča a tak Toronto nestratilo žiaden čas pri tomto striedaní.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Auston Matthews with the no-look, backhand, teammate stick flip. #Matthews #Leafs #NHLDiscussion ?: Sportsnet

Príspevok, ktorý zdieľa NHL.DISCUSSION?? (@nhl.discussion),

Celkovo však Maple Leafs zápas nezvládli. Prehrali vysoko 4:8, keď prehrávali už 0:5, no dokázali ešte stretnutie skorigovať. Matthews sa tentokrát bodovo nepresadil, ale napriek tomu je najproduktívnejším hráčom tímu, keď nazbieral už 54 kanadských bodov za 31 gólov a 23 asistencií. V tabuľke strelcov je dokonca na druhom mieste za Davidom Pastrňákom z Bostonu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora