Články z NHL - 14.01.2020 16:17

Stáva sa aj hviezdam. Marchanda vysmievajú za tento nájazd

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Fanúšikovia zámorského hokeja mali v noci možnosť sledovať strhujúci zápas medzi Philadelphiou a Bostonom. Bruins viedli v polovici zápasu trojgólovým rozdielom, ale po troch tretinách bolo v platnosti nerozhodné skóre 5:5. Víťaza neurčilo ani predĺženie a slovo tak dostali samostatné nájazdy. Tie boli hotovou streleckou mizériou. Z desiatich zakončujúcich hráčov sa dokázal trafiť jediný a víťazný zásah putoval na konto Travisa Konecnyho. Zmeniť to mohol ešte Brad Marchand, avšak pri svojom pokuse sa nedostal ani len cez modrú čiaru.

Ľadová plocha mala po veľkom boji už čo-to za sebou a skúsený Kanaďan na to kruto doplatil. V rýchlosti nedokázal puk prebrať na svoju čepeľ, len jemnučko do neho ťukol a okamžite ho stratil spod kontroly. Keďže puk už bol v pohybe a hosťujúci krídelník sa poň vrátil, rozhodca fúkol do píšťalky a jeho nájazd ukončil. Nasledovala ešte krátka porada medzi arbitrami, ktorá pozdržala víťazné oslavy Flyers, no verdikt sa už nemenil.

Aj kus šťastia tak pomohol Philadelphii vylepšiť svoju bilanciu v novom kalendárnom roku. Doteraz vyhrala len dva zo siedmich duelov, zatiaľ čo Boston šiel do súboja so sériou troch výhier. V jeho zostave figuroval aj Zdeno Chára, no nepodieľal sa ani na jednom z piatich gólov svojho tímu. V bránke dostal opäť priestor Jaroslav Halák a duel absolvoval s 87,2-percentnou úspešnosťou zákrokov.