Články z NHL - 15.01.2020 08:58

Fotka Zdena Cháru, ktorá obletela internet

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Slovenský hokejový obranca a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára včera v noci odohral svoj tisíci zápas v drese "Medveďov". Už dnes však kolotoč kanadsko-americkej NHL pokračoval a 42-ročný hokejista tak okamžite načal druhú tisícku duelov. Bolo to v zápase proti Columbusu Blue Jackets, v ktorom boli diváci svedkami aj zaujímavej konfrontácie.

V drese "Modrokabátnikov" totiž nastúpil v tretej útočnej formácii Američan Nathan Gerbe. Na tom síce nie je nič zvláštne, no ak sa pozrieme na jeho fyzické parametre, zistíme, že podľa oficiálnej klubovej stránky má 32-ročný krídelník len 163 centimetrov. Ak porovnáme tento údaj a Chárových 205 centimetrov, dostaneme zaujímavú konfrontáciu. Rozdiel viac ako štyridsať centimetrov totiž naozaj môže v osobnom súboji hrať veľkú rolu. Obaja sa napokon do súboja aj dostali, čo neuniklo pozorným fotografom, a tak vznikla snímka, ktorá rýchlo obletela svet.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

- Nathan Gerbe (5’ 4”) vs Zdeno Chara (6’ 9”) #NHLDiscussion

Príspevok, ktorý zdieľa NHL.DISCUSSION?? (@nhl.discussion),

Columbus bol aj zásluhou Gerbeho úspešnejší v spomínanom zápase. Na víťazstve 3:0 sa podieľal jednou asistenciou, čo bol jeho siedmy kanadský bod v prebiehajúcej sezóne. Za Boston nastúpil aj gólman Jaroslav Halák, ktorý už v druhej minúte striedal zraneného Tuukku Raska. Pre Bruins to bola druhá prehra v rade, zatiaľčo Blue Jackets z posledných piatich duelov prehrali len jediný. Columbus v najbližšom stretnutí privíta Carolinu, kým Boston hostí Pittsburgh s navrátilcom Sidneym Crosbym.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora