Články z NHL - 17.01.2020 11:51

NHL vyhlásila zákrok desaťročia, rolu zohrala jeho dôležitosť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zámorskí odborníci zasadli a vybrali najkrajší NHL zákrok uplynulej dekády. Ponúkal sa široký zoznam. Veď fantastických zásahov gólmanov je veľa v každom hracom dni. Napriek tomu mohol vyhrať len jeden a voľba padla na ten z finále bojov o Stanley Cup 2017/18. Verejnosť si úžasnú reakciu Bradena Holtbyho pamätá ako "the save", ktorý sa stal jedným z kľúčových momentov ročníka a výrazne pomohol Capitals ku zisku Pohára.

"Je ťažké určiť zákrok dekády. Keby ste sa spýtali viacero brankárov, zrejme by ste nedostali ten istý zoznam. Niektoré z nich vyzerajú skutočne dobre, ale neboli také dôležité. Musíme prihliadať na obe strany 'rovnice'. Pre mňa je to viac o nostalgií, pretože predviesť takýto zákrok vo finále Stanleyho pohára je niečo, o čom snívate," povedal ocenený kanadský brankár, ktorý v roku 2016 získal prestížnu Vezinovu trofej.

Vegas Golden Knights boli nováčikom profiligy, ale prezentovali sa parádnymi výkonmi. Odmenou za to bol postup až do finále play-off. V sérii dokonca viedli 1-0 na zápasy a dráma to bola aj v druhom meraní síl. Dve minúty pred záverečnou sirénou mohol jednogólové manko zmazať Alex Tuch, ktorého si po šťastnom odraze puku od mantinelu našla prihrávka do tutovky, no Holtby predviedol fantastický reflex. Jeho zákroku neverili fanúšikovia, komentátor, brankár Vegas ani samotní washingtonskí spoluhráči. Skóre sa už do konca nezmenilo, Capitals tento zápas vyhrali a do víťazného konca dotiahli aj všetky nasledujúce zápasy. Podľa mnohých šlo tak o zákrok, ktorý zmenil túto sériu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora