Články z NHL - 17.01.2020 14:07

Prekvapenie? Európskou jednotkou draftu má byť Nemec

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Očakávanou jednotkou budúceho draftu je Alexis Lafreniére, ktorého v boji o tento post môže vyzvať ďalší Kanaďan Quinton Byfield, v ktorého prospech hovorí lepšia fyzická stavba tela. Európania, podľa prognóz, prídu na rad od tretieho miesta a medzi nimi aj zopár národnostných prekvapení. V rámci prvého kola by sa vďaka Marcovi Rossimu mohli dočkať Rakúšania a na prvých piatich pozíciách by kluby mohli siahnuť po Nemcovi Timovi Stützlem. Mladý krídelník stabilne nastupuje za mužský tím Adleru Mannheim a nechýbal ani na tohtoročnom šampionáte dvadsaťročných.

Američania ho definujú ako famózneho korčuliara s výborným zrýchlením, ktoré dopĺňa aj pozoruhodným citom pre hru. Kvalitnú má aj strelu a pod drobnohľadom skautov je od novembra. Na spomenutom juniorskom šampionáte zaznamenal päť asistencií a podieľal sa tak na štvrtine gólov, ktoré Nemci strelili. Svoju príslušnosť medzi elitou pritom museli hájiť až v barážovom dvojzápase proti Kazachom. V tomto roku sa zúčastnil aj MS hráčov do 18 rokov, kde bola táto reprezentácia spadala vo výkonnostne nižšej 1A divízii, a bilanciou 2+7 v piatich dueloch jej pomohol k postupu.

Keďže je Nemecko na hranici elitnej a nižšej výkonnostnej kategórie v "dvadsiatke" aj "osemnástke", vysoká pozícia Stützleho je veľkým prekvapením. Podobné sa však zrodilo aj v roku 2019, kedy sa do profiligy zo šiesteho miesta draftu dostal Moritz Seider. Zároveň však bol jediným vybraným hráčom z tejto krajiny. Na zahodenie nebolo ani 25. miesto Dominika Bokka rok predtým. Tohtoročný nováčikovský výber NHL je naplánovaný na 26. a 27. júl v Montreale. Medzi prvými menovanými Európanmi by mali byť aj Švédi Lucas Raymond a Alexander Holtz, Fín Anton Lundell a Rus Jaroslav Askarov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora