Články z NHL - 22.01.2020 12:26

Nič pre padavky. Stastny zodvihol vybitý zub a hral ďalej

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zámorskí hokejisti sú navyknutí na to, že v zápasoch občas tečie krv, no tragédia sa z toho nerobí. Najnovší dôkaz o tom priniesol priamo v NHL útočník Paul Stastny, ktorý nastupuje za Vegas Golden Knights. V predĺžení ho pri forcheckingu zasiahol puk vyhodený Joelom Armiom priamo do úst. Okamžite mu začala tiecť krv a rozhodca hru prerušil. Američan pritom pôsobil viac frustrovane ako zranene. Vymenil si zopár slov s montrealským obrancom a potom si z úst vybral povolený zub. Zodvihol sa z krvavej mláčky a s uterákom odkorčuľoval na striedačku.

Vôbec pritom neskrýval záujem vrátiť sa do akcie, no predtým si ho lekár na chvíľku odviedol do kabíny a krvavé zranenie mu skontroloval. Na viac už čas nezvýšil. Predĺženie dospelo do svojho záveru a pri samostatných nájazdoch Stastny dôveru trénera nedostáva.

V dueli napriek tomu stihol pozbierať jeden gól a jednu asistenciu a šťastným autorom víťazného gólu sa v nájazdovej lotérii stal Tomáš Tatar. Ten patril spoločne s Kovaľčukom a Marchessaultom medzi troch úspešných zakončovateľov z ôsmich a zariadil tak výhru nad svojím bývalým klubom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora