Články z NHL - 24.01.2020 11:14

McDavid v dokumente prezradil, ako blízko bol ku koncu kariéry

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Krátko pred Zápasom hviezd NHL sa už tradične na internete rozmnožili krátke videá o jeho jednotlivých aktéroch a novinári sa snažia posvietiť si na rôzne životné príbehy, zážitky a začiatky hráčov, ktorých dnes už pozná celý hokejový svet. Zaujal najmä krátky dokument o Connorovi McDavidovi. Draftová jednotka z roku 2015 má perfektne rozbehnutú kariéru vo farbách Edmontonu Oilers a pomohlo mu k tomu aj kusisko šťastia. Ročník 2019/20 pritom vôbec nemusel absolvovať, dokonca hrozil predčasný koniec kariéry.

Po podstatu príbehu sa treba vrátiť do apríla 2019, kedy si v nevinne vyzerajúcom súboji Kanaďan zranil koleno. Duel proti Calgary na konci základnej časti preňho skončil už na začiatku druhej tretiny, kedy ho podrazil kapitán Flames Mark Giordano a McDavid nebol schopný pre bolesť kolena vstať. Znamenalo to koniec jeho sezóny, no na verejnosť dlho žiadne podrobnejšie správy presiaknuť nechceli. Stalo sa tak až teraz. Nešťastným pádom utrpel potrhanie zadného skríženého väzu, poškodilo sa tkanivo kolenného kĺbu a röntgen ukázal prasklinu pod holennou kosťou.

Dĺžka absencie bola kapitánovi Oilers stanovená na desať mesiacov, no do akcie sa na všeobecné prekvapenie dostal už po šiestich. Prvý zápas sezóny 2019/20 odohral hneď v jej prvom kole. Šlo sa tým do poriadneho rizika. Akékoľvek natiahnutie, úder alebo pád mohli zdravotnú indispozíciu obnoviť a prehĺbiť. Niet divu, že detaily jeho zranenia boli až doteraz jedným z najväčších tajomstiev v edmontonskom tíme. Krátky dokument o McDavidovom zranení bude mať premiéru v deň samotného All Star Game a pripomína, ako môže jediný bežný súboj pokaziť kariéru. Na veľké šťastie, tento prípad to nebol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora