Články z NHL - 24.01.2020 13:27

Zákerný faul Mrázka vyvolal bitku medzi Carolinou a Winnipegom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Brankári majú úplne iné úlohy v mužstve, ako sú súboje s protihráčmi. V podobných situáciách sú chránenými mužmi, no nebráni im to občas iskreniu čiastočne pomôcť. V noci z utorka na stredu sa činil Čech Petr Mrázek, ktorého Winnipeg zamestnal len chudobnými sedemnástimi streleckými pokusmi a svojej Caroline tak pohodlne vychytal víťazstvo 4:1. Toto skóre bolo v platnosti už jedenásť minút pred treťou sirénou a namiesto gólov pribúdali akurát tresty. Počas hromadného konfliktu sa jeden dvojminútový ušiel aj českému reprezentantovi.

Mrázek sledoval snahu Jets niečo vymyslieť pred jeho bránkou a Mark Scheifele si pritom priestor vytvoril aj krosčekom na obrancu Bretta Pesceho. To neušlo pozornosti rodáka z Ostravy a spravodlivosť vzal do vlastných rúk. Počkal si, kým sa hviezda Winnipegu presunula pred jeho bránku, aby ho následne zozadu poslal k zemi. Keďže brániaci hráči sledovali puk, stretu Mrázka a útočníka nevenovali detailnú pozornosť. Preto sa do hosťujúceho útočníka pustili v snahe chrániť si gólmana. Bol z toho kvalitný pästný súboj, ktorý zviedol Scheifele s Pescem.

Naraz boli udelené až štyri tresty. Scheifele bol potrestaný za nedovolené bránenie voči Pescemu a päťminútový trest dostal za následný pästný súboj s americkým bekom. Ten bol potrestaný podobne vyšším trestom, ku ktorému pribudla aj "dvojka" pre Mrázka. Jeho faul arbitri identifikovali po dodatočnej porade. Petr Mrázek aj v prebiehajúcej sezóne drží svoju úspešnosť zákrokov nad deväťdesiatimi percentami, ale vyslovene cudzie mu nie sú ani strety s protihráčmi. Pred mesiacom sa do jedného dostal aj s Joeom Thorntonom, no ten si skákať po hlave nenechá.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora