Články z NHL - 30.01.2020 08:50

Dva góly Pánika Washingtonu nestačili. Presadil sa aj Černák

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

V noci na dnes sa v kanadsko-americkej NHL hralo šesť stretnutí, do ktorých zasiahli aj slovenskí hokejisti. Darilo sa najmä dvojici Richard Pánik - Erik Černák, keď sa obaja dokázali strelecky presadiť. Útočník Washingtonu dokonca skóroval dvakrát, no na víťazstvo Capitals to nestačilo.

Krídelník tretej útočnej formácie Washingtonu otváral skóre stretnutia proti Nashvillu už v desiatej minúte po asistencii Carla Hagelina. Predators sa ale rýchlo vzchopili a opraty zápasu prebrali do vlastných rúk. Slovenský útočník sa síce dokázal presadiť aj v druhej tretine, no o konečnom výsledku rozhodla tretia časť hry, v ktorej sa hostia presadili dvakrát a spečatili tak víťazstvo 5:4. Washington však naďalej kraľuje východnej konferencii so ziskom 73 bodov. Pre 28-ročného Pánika to boli góly s poradovým číslom šesť a sedem a aktuálne sa tak nachádza na hranici dvanástich kanadských bodov v sezóne.

Strelecky sa v noci ukázal aj obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák. Jeho tím musel otáčať zápas na ľade Los Angeles Kings a výraznou mierou sa na tom podieľal práve 22-ročný bek. Jeho gól v tretej tretine na 3:2 z pohľadu hostí sa napokon stal víťazným. Sekundu pred koncom totiž už len upravoval na konečných 4:2 do prázdnej bránky Steven Stamkos. Tampa sa nachádza na štvrtej priečke východnej konferencie s osembodovou stratou na vedúci Washington. Černák má na konte deväť kanadských bodov za štyri góly a päť asistencii.