Články z NHL - 05.02.2020 20:12

Emotívny gól v NHL po dvoch rokoch maródenia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Noc z pondelka na utorok priniesla víťazstvo hokejistov Dallasu nad domácim New Yorkom Rangers 5:3, čo sám o sebe nebol mimoriadne dôležitý a ani prekvapivý výsledok. Zaujala však jeho 28. minúta, v ktorej skóroval obranca Stephen Johns a takýmto spôsobom rozšíril svoje štatistiky takmer po dvoch rokoch. Dôvodom bol otras mozgu, ktorého následky ho veľmi dlho sužovali a komplikovali mu vyhliadky na pokračovanie kariéry.

Američan pôsobí v profilige od roku 2015 nastupoval výlučne za Dallas Stars alebo jeho farmu v AHL. Vybudoval si povesť tvrdého chlapíka, ktorý rozdal nejeden tvrdý hit a absolvoval aj viaceré pästné súboje. Lenže na konci marca v zápase s Minnesotou sám jeden takýto tvrdý zákrok inkasoval, utrpel otras mozgu a z toho sa dlho nedal dokopy. "Celý proces zotavovania bol peklom pre mňa a aj pre mojich rodičov, ktorí mi chceli pomôcť. Som veľmi rád, že môj prvý gól po návrate mohli vidieť priamo z hľadiska. Predpokladám, že otec určite plakal. Teším sa na veľké objatie s nimi," neskrýval 27-ročný hráč nadšenie z úspešnej delovky od modrej. Jeho štvrtý zápas po zranení si do Madison Square Garden prišla osobne pozrieť mama aj otec.

Že počas svojho dlhého maródovania Johns nezaháľal, je viditeľné aj na jeho štatistikách. Vrátil sa pôvodne vo farbách Texas Stars, kde v dvoch dueloch zaznamenal bilanciu 1+3. Rýchlo tak bol povolaný do prvého tímu a ku dvom asistenciám stihol pridať aj presný zásah. Dallas sa navyše drží v popredí tabuľky Západnej konferencie a právom si drží vieru v to, že jeho sezóna bude ešte trvať dlho.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora