Články z NHL - 08.02.2020 15:37

Brankár Minnesoty zle pochopil gesto rozhodcu a opustil bránku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Veľa procesov je v ľadovom hokeji úplne zautomatizovaných. Keď rozhodca signalizuje vylúčené v prospech jedného mužstva, jeho brankár odíde na striedačku, aby ho nahradil šiesty korčuliar. Aj tí najlepší na svete sú však stále len ľudia a kuriózny moment pripravil Alex Stalock, brankár Minnesoty Wild. Ten si zle vyložil jedno z gest rozhodcov a pobral sa na hráčsku lavicu. V hre sa však pokračovalo, navyše sa dianie odvíjalo na polovici Wild.

Našťastie pre Minnesotu, jej hráči zachovali rozvahu a kombinovali niekoľko sekúnd za svojou prázdnou bránkou, až kým Stalocka spoluhráči neusmernili a neposlali naspäť na ľad. Zaskočení evidentne ostali aj napádajúci hráči Chicaga, ktorí nešli dravo po puk a len kontrolovali dianie ďaleko od svojho gólmana.

Dobre dopadla táto situácia a aj celý zápas, povedali si fanúšikovia Wild. Duel dospel do víťazného konca 3:2 po predĺžení a tým započala trojzápasová šnúra víťazstiev. Vďaka nej si zverenci Brucea Boudreaua vylepšili svoje tabuľkové postavenie, no jedenásta konferenčná pozícia je s vyhliadkami do play-off stále nepostupová.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora