Články z NHL - 13.02.2020 11:41

Veľká pocta pre švédske hokejové dvojičky od Vancouveru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Na prelome tisícročí boli jednou z najslávnejších bratských dvojíc, pokiaľ nie vôbec tou najslávnejšou. Henrik a Daniel Sedinovci boli v roku 1999 vydraftovaní Vancouverom Canucks z druhého a tretieho miesta, aby započali preslávenú púť. Celú kariéru pritom títo Švédi venovali jedinému mužstvu, za čo sa im dva roky po ukončení kariéry dostalo veľkej pocty. Ich čísla 22 a 33 si v drese Canucks už nikdy nikto neoblečie. Okrem toho dostali od vedenia klubu aj VIP vstupenky na slávne konské Kentucky Derby.

Slávnosť predchádzala domácemu stretnutiu proti Chicagu, ktoré domáci dotiahli do víťazného konca výsledkom 3:0. Hviezdnych spoluhráčov si prišli uctiť aj viacerí bývalí spoluhráči na čele s Markusom Näslundom, Ryanom Keslerom, Robertom Luongom či Alexom Burrowsom. V súčte nastrieľali rodáci z Örnsköldsviku za Vancouver 681 gólov, odohrali tu sedemnásť sezón a sú najproduktívnejšími hráčmi histórie "Kosatiek". Výlukový ročník 2004/05 absolvovali bok po boku v radoch švédskeho MoDo Hockey, ktorého sú odchovancami.

Pod stropom Rogers Areny momentálne visí už šesť čísel. Okrem dvoch najnovších prírastkov sa tam nachádza aj desiatka na počesť Pavla Bureho, dvanástka Stana Smyla, šestnástka Trevora Lindena a devätnástka Markusa Näslunda. Žiaden z nich sa však nikdy nedočkal Stanleyho pohára. Sedinovci k nemu mali najbližšie v roku 2011, avšak v sedemzápasovom finále nestačili na Boston. Úspešnejší boli v reprezentácii troch koruniek, kde majú olympijské zlato aj triumf na MS.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora