Články z NHL - 13.02.2020 13:58

Lantoši si zvykol a v Bostone má jasnú úlohu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Fantastická sezóna 2018/19 vo farbách Nitry a účasť na domácich MS vyniesla Róbertovi Lantošimu ponuku od Bostonu Bruins, ktorý ho zaradil do svojho farmárskeho klubu. Tam sa dokázal slovenský hokejista uchytiť a v štatistikách mu momentálne svieti 27 nazbieraných bodov v 42 dueloch. "Priznám sa, že v úvode mi súťaž príliš nevyhovovala. Napokon som jej dokázal prispôsobiť moju hru a každým ďalším stretnutím som sa cítil lepšie," povedal pre web Hockey Slovakia.

Hoci nie sú začiatky v zámorí zvyčajne jednoduché, tu ide o šťastnejší príklad a Lantoši si rýchlo získal dôveru kouča: "Nemôžem sa sťažovať, keďže som dostatočne vyťažovaný. Je len na mne, ako zužitkujem čas na ľade. Šiel som do zámoria aj preto, že som sa chcel presvedčiť, či na to mám. Vravel som si, že nemám čo stratiť. Som rád za toto rozhodnutie," V decembri bol vyhlásený za najlepšieho hráča Providence Bruins, no miestenku do play-off tento tím stále istú nemá. 26 zápasov pred koncom základnej časti sa nachádzalo na siedmom mieste Východnej konferencie.


Providence Bruins naposledy podľahol Bridgeportu 1:2 po nájazdoch

Pohľad na hráčov z farmy bude výrazne ovplyvnený aj tým, ako ďaleko sa prebojujú. Rodák z Prievidze so skúsenosťami zo Švédska si toho je dobre vedomý. "Druhá polovica sezóny býva spravidla náročnejšia. Uvidíme, ako to dopadne. Dôležité je postúpiť do play-off, potom je možné všetko," povedal autor desiatich gólov a prezradil aj svoje najbližšie kariérne plány. "Chcel by som sa ešte čo-to priučiť do konca ročníka a zabojovať o dvojcestnú zmluvu s Bostonom," neskrýva odvážne ambície na prienik do organizácie, ktorej súčasťou je už trio Halák-Chára-Cehlárik.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora