Články z NHL - 17.02.2020 15:07

Najlepším riešením pre Cehlárika by bol trejd. Ktorý klub je v hre?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovenský hokejový krídelník Peter Cehlárik je už štvrtú sezónu členom organizácie Bostonu Bruins, no za A-mužstvo mu štarty pribúdajú veľmi pomaly. O poznanie častejšie nastupuje v AHL aj aj tohtosezónny pomer odohraných duelov vyznieva 39:3. V ostatnom období ho navyše sužovali zdravotné problémy, pre ktoré nebol k dispozícii Bostonu ani Providence. Pomaly sa začína vracať do akcie, no vhod by mu zrejme padla výmena. Jeho situáciou sa v ostatnom období zaoberali aj americkí novinári.

Rozhlasová stanica The Sports Hub venovala v analýze pozornosť práve bostonskému tímu a podľa nej by rady Bruins mohol pred uzavierkou prestupového obdobia opustiť David Backes, Anders Björk, Danton Heinen, John Moore a aj Cehlárik. Žilinský rodák od sezóny 2016/17 odohral v NHL v súčte 40 duelov, čo nedáva ani polovicu programu základnej časti. Nateraz naposledy sa na klziskách profiligy ukázal 8. novembra a podľa americkej stanice naňho v 24 rokoch už nemožno hľadieť ako na talent, ktorý má ešte čas. 127 bodov v 176 zápasoch AHL však dokazuje, že nie je úplne nepoužiteľný a trejd by bol dobrým riešením pre obe strany.

O záujme konkrétnych klubov, ktoré by mohli vyriešiť Cehlárikovu situáciu, sa zatiaľ nehovorí. Špecializovaný portál na bostonský tím Black'N'Gold ho videl ako nádejnú súčasť výmeny Charlieho McAvoya do Vancouveru. Slovák by putoval do Britskej Kolumbie spoločne s ním a opačný smer by nabral Brock Boeser a Troy Stecher. Kým mladý americký zadák by podľa tejto prognózy mohol spoločne s Quinnom Hughesom vytvoriť jednu z najlepších obranných dvojíc ligy, jeho slovenský spoluhráč by mohol zapadnúť do tretej alebo štvrtej formácie Canucks. Ostalo však len pri špekulácii a všetci štyria ostali vo svojich súčasných pôsobiskách.

Populárny portál o prestupových špekuláciách NHL Rumors zase v ňom videl jednu z možností pre Edmonton Oilers, ktorý mal práve v radoch Providence Bruins hľadať forwarda pre potrebu prvých troch formácií. Okrem mena slovenského strelca sa skloňoval aj Oskar Steen, Danton Heinen či Anders Björk. Ten istý zdroj pritom pred štartom sezóny o Cehlárikovi písal ako o jednom z desiatich najzaujímavejších prospektov v bostonských radoch, pokiaľ by nadviazal na sezóny 2016/17 a 2018/19, kedy patril medzi popredných zakončovateľov farmárskeho tímu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora