Články z NHL - 18.02.2020 20:06

Šoumenom už pred zápasom. Ovečkin originálne hecuje spoluhráčov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Washington Capitals získal v sezóne 2017/18 svoj historicky prvý Stanleyho pohár a doviedol ho k nemu kapitán Alexander Ovečkin. Úloha veľkej hokejovej osobnosti týmto nekončí a je odhodlaný nakopiť v hlavnom meste Spojených štátov aj ďalšie úspechy. Dôležité je, aby to podobne vnímali aj všetci jeho spoluhráči, preto si 34-ročný ostrostrelec dáva pred každým stretnutím záležať na tom, aby ich patrične namotivoval.

Na sociálnych sieťach sa Capitals podelili o video pred súbojom s Arizonou Coyotes, na ktorom Ovečkin čaká na svojich spoluhráčov a po jednom ich motivuje pred duelom. S väčšinou, vrátane Čechov Radka Gudasa a Jakuba Vránu, má pripravené originálne a jedinečné pozdravy. Veď toto mužstvo nie je len o ňom. John Carlson má na konte dokonca o dvanásť bodov viac a vyše dvadsať gólov nastrieľal okrem Vránu aj T.J. Oshie. Proti Coyotes sa však mimoriadne nečinili. Skórovali len raz a súperovi, potácajúcemu sa na hrane play-off, podľahli 1:3.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Washington Capitals (@capitals),

S okrúhlymi štyridsiatimi gólmi zároveň moskovský rodák bojuje o honor najlepšieho strelca celej NHL. Momentálne mu však patrí "až" tretia priečka. O dva góly zaostáva za Austonom Matthewsom z Toronta a Davidom Pastrňákom z Bostonu. Vysoko je aj v tabuľke produktivity, kde uzatvára prvú dvadsiatku NHL. Tam kraľuje nezastaviteľný Nemec Leon Draisaitl.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora