Články z NHL - 23.02.2020 11:17

Bitka obrov: Chára sa pustil do zlého muža Vancouveru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Boston Bruins nemá za sebou vydarenú noc. Šnúra piatich víťazstiev sa skončila veľmi krutým spôsobom a nechýbalo veľa, aby utŕžil "desiatku". Postaral sa o to Vancouver, ktorý na domácom ľade triumfoval výsledkom 9:3. Na strane porazených boli hneď dvaja Slováci. Zdeno Chára si do štatistík pripísal tri mínusové body, Jaroslav Halák v bránke na začiatku tretej tretiny nahradil Tuukku Raska a prekonaný bol trikrát.

O zaujímavý moment sa postaral bostonský kapitán v 37. minúte. Jeho tím v tom čase prehrával už 1:5 a Chára sa rozhodol, že sa spoluhráčov pokúsi nabudiť. Pustil sa do Tylera Myersa, ktorý je v rovnakej váhovej kategórii. Svojimi 203 centimetrami a 104 kilogramami rozhodne za slovenským hokejistom nezaostáva a v radoch Vancouveru navyše patrí medzi najvylučovanejších hráčov.

Nebola z toho atraktívna pästná výmena, na aké sme pri zadákovi Bruins zvyknutí. S tridsaťročným Kanaďanom sa rýchlo dostal do objatia, z ktorého sa po jedinom Chárovom údere spoločne spustili k zemi. Myers dostal dvojminútový trest za hrubosť, hosťujúci hráč inkasoval dvojitý menši trest, keďže konflikt vyvolal s cieľom oplatiť protihráčovi zákrok na Karsona Kuhlmana. Nebola to jediná dvojica, ktorá v zápase zhodila rukavice. Krátko po nich sa do seba pustil aj Bo Horvat s Charliem Coyleom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora