Články z NHL - 28.02.2020 12:56

Ovečkina nečakane obdaroval tím, proti ktorému dosiahol míľnik

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Športovci investujú množstvo energie do toho, aby dosahovali čo najlepšie výkony. Aj preto je mimoriadne cenným gesto, keď zdolaný dokáže oceniť kvalitu súpera, obzvlášť, keď ide o výnimočný zápis. Taký sa na ľade New Jersey podaril Alexandrovi Ovečkinovi. Ten ešte na konci minulého týždňa strieľal jeden z washingtonských gólov pri prehre Capitals 2:3. V jeho individuálnych štatistikách mal už poradové číslo 700, čo sa pred ním podarilo v najlepšej lige sveta len siedmim hokejistom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa New Jersey Devils (@njdevils),

New Jersey Devils súboj dotiahli do víťazného konca, no po ňom špeciálne ocenili kúsok ruského ostrostrelca. Napnutá sieť bola z bránky v Prudential Center zvesená a zaslaná do hlavného mesta USA. Tam sa dostala do rúk priamo Ovečkinovi a ten má na svoj sedemstý gól, vďaka tomu, veľmi peknú spomienku. V aktuálnej sezóne je už 43-gólový a stále sa dá očakávať, že niečo málo pridá. Od pamätného gólu do siete New Jersey strelil ďalšie dva, jeden vo forme víťazného trestného strieľania a pomohol tak Capitals vrátiť sa na víťaznú vlnu.

Na historického streleckého lídra, Wayna Gretzkeho, stráca 192 gólov. Sám tvrdí, že toto maximum dokáže prekonať a hneď v nasledujúci deň ukončí svoju bohatú kariéru. Takého Mikea Gartnera či Phila Esposita by mal stihnúť prekonať ešte v rámci aktuálnej sezóny a ďalšími métami ostane Marcel Dionne, Brett Hull, Jaromír Jágr, Gordie Howe a nakoniec Gretzky. Od svojho presadenia sa v NHL strieľa Ovečkin v priemere päťdesiat gólov za jednu základnú časť. Ak v tomto tempe nepoľaví, The Great One "padne" o tri sezóny.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora