Články z NHL - 03.03.2020 15:11

Brankár Anaheimu takmer napodobnil Jána Laca

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

V zápasoch kanadsko-americkej NHL nebýva núdza o zaujímavé momenty. Okrem gólov, pohľadných akcií či bitiek sa často o slovo prihlásia aj hráči so zákrokmi, ktoré sú v rámci pravidiel, no dokážu tiež fanúšikov upútať. Práve takýmto spôsobom sa prezentoval brankár John Gibson.

Na konci druhej tretiny stretnutia medzi Anaheimom Ducks a New Jersey Devils sa hosťujúci útočník Kevin Rooney snažil prepracovať za súperovu bránku a získať puk na svoju hokejku. To sa však nepáčilo strážcovi svätyne domáceho tímu. Gibson ráznym zákrokom zastavil prienik protihráča, ktorého si následne na starosť zobrali ďalší dvaja hráči Ducks.

Gólman Anaheimu tak pripomenul situáciu z Olympijských hier v Soči v roku 2014. Vtedy sa podobným kúskom prezentoval brankár slovenskej reprezentácie Ján Laco. Obaja po svojej iniciatíve dostali rovnaký trest a to dve minúty za nedovolené bránenie. Ani jednému z brankárov navyše takýto zákrok nepomohol naštartovať spoluhráčov. Anaheim totiž podľahol New Jersey 0:3, zatiaľ čo slovenská reprezentácia v spomínanom dueli nestačila na Rusko po výsledku 0:1 po samostatných nájazdoch.