Články z NHL - 08.03.2020 14:57

Svojský výklad pravidiel v NHL. Odniesol si to Edmonton

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nie je častým javom, aby rozhodca v najkvalitnejšej svetovej lige zlyhal pre neznalosť konkrétneho pravidla. V NHL sa však niečo také prihodilo dvojici arbitrov Frederick L'Ecuyer a Trevor Hanson, ktorí viedli duel Chicaga proti Edmontonu. Za píliš veľa hráčov na ľade poslali na trestnú lavicu jedného z hráčov Oilers. Priestupku sa pritom hráčska lavica dopustila v čase, v ktorom sa oficiálne nehralo.

Za celý problém mohol až dodatočne uznaný gól hosťujúceho Kailera Yamamota. Jeho zakončenie prešlo popod vyrážačku brankára Crawforda, no rozhodcovia to v prvom momente nepostrehli. V hre sa niekoľko sekúnd pokračovalo a hvizd zaznel až v momente, keď Edmontonu na ľade prichytili šesť korčuliarov. Nasledoval však telefonát o predošlom zakončení a následné ukázanie na stredový kruh. Časomiera sa teda vrátila na čas 48:52 a niekoľkosekundový úsek hry akoby neprebehol.

Očakávalo by sa vhadzovanie v stredovom kruhu a hra piatich proti piatim, no muži v pruhovanom boli iného názoru. Trest pre edmontonskú hráčsku lavicu udržali v platnosti, buly postavili pred brankárom Koskinenom a Chicago malo k dispozícii presilovú hru piatich proti štyrom. Do veci sa okamžite pustili aj zámorskí analytici, ktorí dali za pravdu väčšine fanúšikov. K priestupku došlo až v 50. minúte, kým čas bol po dodatočnom uznaní gólu vrátený na záver 49.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora