Články z NHL - 29.03.2020 14:08

Tím Európy na Svetovom pohári? Zámorský novinár by dnes počítal aj s trojicou Slovákov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Ak by sa Svetový pohár v ľadovom hokeji konal v týchto dňoch, v tíme Európy by bola trojica slovenských reprezentantov. Taký je názor novinára Stevena Ellisa z renomovaného magazínu The Hockey News.

Ten sa v ostatných dňoch zaoberal zložením jednotlivých mužstiev, pričom všetci hráči museli byť zo zámorskej profiligy a platový strop nepresahoval 81,5 milióna amerických dolárov.

Ellis pracoval s variantom, že na Svetovom pohári sa predstaví šesť tímov - Kanada, USA, Rusko, Švédsko, Fínsko a tím Európy. V porovnaní s rokom 2016 tak chýba samostatný výber Česka a hráčov Severnej Ameriky do 23 rokov. Kým pred štyrmi rokmi malo Slovensko v európskom tíme poltucet hokejistov (Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Gáborík, Marián Hossa a Tomáš Tatar), tentokrát by malo iba trojčlenné zastúpenie.

Ellis vytvoril hviezdny prvý útok, v ktorom by hral Tomáš Tatar spolu s najproduktívnejším hráčom tejto sezóny Leonom Draisaitlom a najlepším strelcom Davidom Pastrňákom. Práve Česi majú najpočetnejšie zastúpenie, Ellis ich vybral do 23-členného mužstva až osem. Nechýba kandidát na zisk Calder Trophy pre najlepšieho nováčika NHL Dominik Kubalík, ale aj v súčasnosti zranený Tomáš Hertl.

Dvojnásobné zastúpenie má Slovensko v defenzíve a to zásluhou Erika Černáka a Zdena Cháru, ktorý v marci oslávil už 43. narodeniny. Napriek tomu je uznávaným kapitánom Bostonu Bruins a v štatistike plusových bodov figuruje v aktuálnom ročníku v elitnej desiatke. Miesto v zostave sa však nenašlo pre Chárovho spoluhráča Jaroslava Haláka. Ellis totiž na brankárskom poste uprednostnil pred bratislavským rodákom Dána Frederika Andersena, Lotyša Elvisa Merzlikinsa a Nemca Philippa Grubauera.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora