Články z NHL - 06.04.2020 10:02

Kariérny míľnik na vlastnom gauči. Takto sa podpisuje NHL zmluva doma

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Koronavírus prinútil všetky oblasti fungovať improvizovane a obmedzene a poddať sa musela aj slávnosť rozmerov podpisu prvej NHL zmluvy. Veľmi originálne a netypické spomienky na tento akt bude mať slovenský hokejový brankár Roman Durný, ktorý sa upísal na dva roky Anaheimu Ducks. Nováčikovský kontrakt pritom podpisoval, akoby hral konzolovú hru - v pohodlí vlastného gauča vo vlastnej obývačke. Úsmevný, hoci veľmi vážny moment, zvečnil fotografiou na Instagrame.

Odchovanca Liptovského Mikuláša Ducks vydraftovali ešte v roku 2018 zo 147. miesta. V danom roku tak šlo o trinásteho najvyššie vybraného gólmana. Len krátko pred ním pritom zaznelo ďalšie slovenské brankárske meno - Dávid Hrenák. Ten chytáva v NCAA a práva naňho drží Los Angeles Kings. Durný dve sezóny pobudol v USHL a následne sa presunul do dospeláckej ECHL, kde v uplynulej sezóne odchytal trinásť stretnutí.

"Je mi cťou, že som podpísal svoju prvú zmluvu v NHL s klubom Anaheim Ducks. Chcel by som sa poďakovať predovšetkým mojej rodine a ľuďom, ktorí boli so mnou už pri mojich prvých krokoch na ľade a potom tiež všetkým mojim trénerom, spoluhráčom a všetkým, ktorí mi na ceste pomohli a podporili ma," okomentoval svoj podpis zmluvy náš bývalý juniorský reprezentačný brankár.

Vo farbách Des Moines Buccaneers bol v rokoch 2018 až 2019 jasnou brankárskou jednotkou a úspešnosť zásahov držal nad 90 percentami. Hviezdny moment si prežil v decembri 2018, keď dokázal svoj shutout ozdobiť aj presným zásahom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora