Články z NHL - 07.04.2020 00:06

Draft v roku 2004 bol skvelý, ale tento ročník môže byť podobný

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovenský hokejový fanúšik si pomaly začína zvykať, že drafty NHL neprinášajú veľa radosti, hoci sa zväčša nájde jedna či dve lastovičky, ktorým blysne šanca prepracovať sa do najlepšej ligy sveta. Najlepší nováčikovský výber za ostatné roky sme evidovali v roku 2004, kedy sa dvere do exkluzívnej hokejovej spoločnosti otvorili až desiatim Slovákom, z toho štyrom v prvej stovke. Borisa Valábika a Andreja Meszároša brali hneď v prvom kole, Andreja Sekeru a Petra Ölveckého v druhom. Aspoň v tomto smere by sa mohla tohtoročná edícia podobať.

Podľa niektorých prognóz a predpovedí by sa do prvej stovky mohlo zmestiť kvarteto Martin Chromiak, Oliver Okuliar, Samuel Hlavaj a Samuel Kňažko. Nižšie pozície potom ostanú otvorené pre Mateja Kašlíka alebo Olivera Fatula. Len pre porovnanie, minuloročným draftom prešiel len Maxim Čajkovič, ktorého si z 89. miesta vytiahla Tampa Bay. V roku 2018 bol zo 46. pozície Washingtonom vydraftovaný Martin Fehérváry a v treťom a štvrtom kole ho doplnil Martin Pospíšil, Miloš Roman, Dávid Hrenák a Roman Durný. Rok predtým si síce kluby všimli Adama Ružičku a Mariána Studeniča, no až zo 109. a 143. miesta.

Americká televízna stanica TSN prišla aj s presnými odhadmi, na ktorom mieste by mohli prísť chvíle slovenských mládežníckych reprezentantov. Najlepšie podľa nej obstojí krídelník Chromiak na 41. mieste. O dvanásť pozícii nižšie by sa nachádzal Oliver Okuliar, ktorý už druhý rok pôsobí v kanadských juniorských súťažiach, a okrúhle 70. miesto predpovedá brankárovi Hlavajovi. Bek Kňažko, ktorý nastupuje za juniorku TPS Turku, by mohol prísť na rad na 86. mieste.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora