Články z NHL - 13.04.2020 11:32

Dojímavá spomienka Pospíšila na zosnulého Cavea

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Celú NHL zasiahla tragická správa o smrti 25-ročného centra Colbyho Cavea, ktorý cez farmársky Bakersfield bojoval o miesto v prvom tíme Edmontonu Oilers. Príčinou smrti bolo krvácanie do mozgu, ktoré sa lekárom operačne nepodarilo eliminovať, Kanaďan upadol do kómy a z nej sa už nepreberie. Sústrasť vyjadrovali hokejisti z celého sveta a osobnú spomienku naňho mali aj tí slovenskí. V radoch Oilers sa Cave stretával s Andrejom Sekerom, predtým pôsobil aj v Bostone či Providence Bruins a len v októbri zarezonoval jeho pästný súboj s naším Martinom Pospíšilom v AHL.

Počas súboja medzi Bakersfieldom Condors a Stocktonom Heat dvojica zhodila rukavice a tvrdým knokautom bitku vyhral kanadský hokejista. Ten nášho juniorského reprezentanta prekvapil krátko po zápase, keď ho kontaktoval prostredníctvom správy. "Ahoj kamarát, tu je Cave z druhého tábora. Len som sa chcel ozvať a zistiť, či si v poriadku. Si tvrdý chlapec a rešpektujem chalanov, ktorí sa vedia za seba postaviť. Dúfam, že sa rýchlo uzdravíš," napísal a ukázal tým obrovský charakter.

Spomienku na tento moment aj s vyjadrením sústrasti v nedeľu Pospíšil publikoval na Instagrame a v rámci slovenských médií na to upozornil portál Šport.sk. "V mene organizácie Edmontonu Oilers a Bakersfieldu Condors, chceme vyjadriť hlbokú úprimnú sústrasť rodine a priateľom po odchode nášho spoluhráča Colbyho Cavea. Bol obľúbeným členom každej partie, v ktorej pôsobil," napísali na svojom webe v spoločnom stanovisku jeho aktuálne dve pôsobiská.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora