Články z NHL - 27.04.2020 18:16

Washingtonský zámok nestačí, Ovečkin si stavia vilu v Moskve

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Volajú ho ruským hokejovým cárom, čo si pýta imidž adekvátny tomu. Alexander Ovečkin je vo vlasti obrovskou hviezdou a podmaniť si stihol už aj hlavné mesto USA. Korunku tomu nasadil v júni 2018, kedy Capitals v pozícii kapitána doviedol k zisku premiérového Stanleyho pohára. Kúsok od Washingtonu pritom vlastní zámok v hodnote štyroch miliónov dolárov, ktorý sa radí medzi desať najluxusnejších príbytkov medzi hokejistami v Severnej Amerike. V rovnakej spoločnosti sa čoskoro ocitne aj v Ruskej federácii, kde mu v hlavnom meste pomaly vyrastá trojposchodová vila. Okrem toho je v jeho vlastníctve aj niekoľko apartmánov na Floride.

Jeden z najlepších strelcov v histórii NHL pritom začínal pomerne skromne a jeho prvé bydlisko bolo v oblasti Arlington. Nedostatok súkromia ho však s manželkou a ročným synom "vyhnal" na zámok mimo rušného mesta. Tam im už dostatok pokoja zabezpečuje rozsiahly a vysoký plot, v susedstve má navyše majetných a vysoko postavených Američanov, čo zabezpečuje pozornosť hneď niekoľkých bezpečnostných služieb a inštitúcií. Dotieravý fanúšik sa tak často musí uspokojiť len s fotografiou spoza brány alebo si zveční niektorú z hokejových ozdôb, ktoré si v okolí Ovečkin doprial.

Mimo zápasového programu sa môže odreagovať v niektorej z piatich spální, v relaxačnej miestnosti, v bazéne, v súkromnom kine alebo pri niektorom z troch luxusných kozubov. Všetko pôsobí priam dokonale, no v 34 rokoch sa zamýšľa aj nad tým, že v Spojených štátoch neostane do konca života. Podobné sídlo by mal pritom rád aj v rodnej Moskve, kde pôsobil vo farbách Dinama. Súčasťou pozemku pri ruskej vile je aj tenisový kurt, basketbalové ihrisko a rybník. Tejto vášni prepadli viacerí hviezdni ruskí hokejisti, napríklad Pavel Dacjuk. Nad všetkým však bude vyčnievať kaštieľ v anglickom štýle, z ktorého zatiaľ stojí len malá časť.

Trojnásobný majster sveta sa netají tým, že po konci kariéry sa hodlá vrátiť do vlasti. Zrejme sa však v USA zdrží aj po vypršaní aktuálneho kontraktu, čo má nastať na konci budúceho ročníka profiligy. Času na dostavanie je preto stále viac ako dosť. Myslel pritom aj na finančné zabezpečenie. Ešte pred rokmi sa finančnými poradcami nechal presvedčiť k nákupu prioceánskych apartmánov v Miami, o ktorých prenájom bude enormný záujem. Rovnako aj v Moskve plánuje výstavbu kúpaliska a penziónu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora