Články z NHL - 17.05.2020 23:46

Najlepší hráči NHL s číslom 81 - dominancia Slovenska!

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Redaktori oficiálneho webu NHL sa podujali na náročnú úlohu, keď od čísla 61 ku každému ďalšiemu priradili najväčšie hviezdy v histórii ligy, ktorí ho nosili na chrbte. Hlasovanie pri "osemdesiat jednotke" poriadne pohladkalo ego slovenského fanúšika. V prvej trojke sú totiž hneď dve slovenské mená.

Na prvé miesto bol usadený Marián Hossa, hoci takto si ho nepamätá Ottawa ani Atlanta. Číslo si zmenil až v Detroite a práve po zmene sa dočkal svojich troch Stanley Cupov. Tretí skončil Miroslav Šatan. Ten vedel rovnako počas kariéry číslo obrátiť aj na osemnástku, s ktorou si ho pamätáme v Slovane aj v reprezentácii. Bolo to však číslo 81, ktoré ho preslávilo v Buffale aj v Bostone.

Nejde o jediných Slovákov, ktorých redaktori spomenuli. Tomáš Kopecký bol zvolený za druhého najlepšieho nositeľa čísla 82, zatiaľ čo bronzová pozícia prischla Pavlovi Demitrovi so 78-čkou, Žigmundovi Pálffymu s číslom 68 a Martin Marinčin bol označený za štvrtého najsignifikantnejšieho hokejistu profiligy, ktorý mal na drese číslo 85.

Kým pri niektorých výberoch sa redakcia poriadne zapotila a počty hlasov naznačujú, že to vôbec nebolo jednoznačné, Jaromír Jágr ako prvá voľba pri čísle 68 rozhodne neprekvapí, rovnako ako Jevgenij Malkin s číslom 71, Mario Lemieux so 66-kou, Sidney Crosby s 87-kou, Patrick Kane o cifru vyššie a samozrejme Wayne Gretzky s ikonickými dvomi deviatkami na chrbte.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora