Články z NHL - 25.05.2020 13:01

Medzi najlepšími nositeľmi konkrétnych čísel NHL je osem Slovákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Redaktori webu najprestížnejšej ligy sveta dotiahli výber najlepších hokejistov v modernej histórii súťaže, ktorí na drese nosili konkrétne číslo. V prvej várke prišli nositelia čísel 61 až 99, v druhej dostali priestor muži s nižšími číslami dresov. Aj tento raz boli potešení slovenskí priaznivci. Kým v hornej polovici sme evidovali jediné prvenstvo - Mariána Hossu pri čísle 81 - dodatok pridal Jaroslava Haláka a Pavla Demitru.

Liga zverejnila aj mená hokejistov, ktorí sa tesne umiestnili na druhom až piatom mieste. V tomto smere je slovenské zastúpenie bohatšie a celkovo umiestnilo sa až osem hráčov spod Tatier. Víťazstva sa popri Demitrovi, Halákovi a Hossovi nedočkal Zdeno Chára, ktorého predbehol legendárny gólman Patrick Roy. Treťou najlepšou "osemdesiat jednotkou" je Miroslav Šatan, medzi hráčmi s číslom 82 obsadil druhé miesto Tomáš Kopecký, tretí bol pri čísle 68 Žigmund Pálffy a štvrtý s číslom 85 Martin Marinčin. Demitra zabodoval aj s číslom 78, kde sa umiestnil na treťom mieste.

Pavol Demitra začal nosiť číslo 38 po prestupe z Ottawy do St. Louis. V profilige odohral v súčte základnej časti a play-off 942 stretnutí. S týmto ikonickým číslom dresu si ho pamätajú aj priaznivci Dukly Trenčín, Lokomotivu Jaroslavľ a v neposlednom rade aj reprezentácie. Medzi hráčmi s týmto číslom dresu nemal konkurenciu a vyhral s presvedčivým náskokom. "Jednotkou" medzi nositeľmi čísla 41 je Jaroslav Halák. Jeho príbeh s touto číslovkou vychádzal z toho, že Montreal mal v roku 2006 obsadené obe jeho predošlé čísla. Siahol tak po inej alternatíve, s ktorou sa uchytil.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora