Články z NHL - 28.05.2020 19:36

Halák a Rask najlepšou brankárskou dvojicou v NHL!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák spoločne s Fínom Tuukkom Raskom získali William M. Jennings Trophy. 

Najúspešnejším mužstvom v predčasne ukončenej základnej časti NHL v sezóne 2019/2020 je Boston Bruins. "Medvede" boli v čase prerušenia súťaže na jej čele so ziskom 100 bodov a zároveň mali najvyššie percento získaných bodov (71,4).

Boston po tretí raz v histórii a prvýkrát od roku 2014 získal Prezidentskú trofej určenú pre víťaza základnej časti a jeho hráči pozbierali aj niekoľko zaujímavých individuálnych ocenení. Český útočník David Pastrňák sa stal prvýkrát v kariére najlepším strelcom NHL, hoci sa o Trofej Mauricea Richarda musí podeliť so stálicou medzi "bombardérmi" Alexandrom Ovečkinom. Pre zaujímavosť pred 16 rokmi sa na čele hodnotenia najlepších strelcov objavilo až trio hráčov. Boli nimi s počtom 41 gólov Iľja Kovaľčuk, Rick Nash a Jarome Iginla. V roku 2010 sa Sidney Crosby a Steven Stamkos prestrieľali k spoločnému víťazstvu vďaka 51 gólom, aktuálne v skrátenej základnej časti Pastrňák a Ovečkin zaznamenali po 48 presných zásahov.

Dôvod na radosť má aj Slovák v drese Bostonu Jaroslav Halák. Spoločne s Tuukkom Raskom získali William Jennings Trophy pre najlepšie brankárske duo spomedzi všetkých tímov v NHL. Spoločne inkasovali 167 gólov, najmenej v konkurencii všetkých brankárskych dvojíc v 31 mužstvách. Spoľahlivosť na poste dvojky 35-ročnému Halákovi vyniesla novú jednoročnú zmluvu s Bruins vo výške 2,25 mil. USD. Ďalších 1,25 milióna si môže zarobiť na bonusoch v závislosti od výkonnosti. "Pre Haláka ide o druhú Jenningsovu trofej v kariére. V minulosti sa v sezóne 2011/2012 radoval spoločne s Brianom Elliottom počas pôsobenia v St. Louis," pripomenul špecializovaný portál nhl.cz. V prvom komentári na túto tému sa však objavil kritický názor: "Individuálne trofeje by sa v tejto sezóne nemali udeľovať. Je to nefér. Uvidíme, ako k tomu pristúpia samotní hokejisti."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora