Články z NHL - 29.05.2020 13:06

Najhoršia sezóna Detroitu stále nie je dôvodom na prepustenie trénera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Hokejisti Detroitu Red Wings v tejto sezóne zbierali body zhruba len polovičným tempom oproti predošlým sezónam a pokiaľ by rovnako pokračovali až do prípadného dotiahnutia všetkých 82 duelov, podobne chudobné konto mali naposledy v 70. rokoch, kedy bola základná časť kratšia. Človek by si myslel, že po jednej z najhorších sezón v histórii klubu príde veľká prestavba a jej prvým bodom bude zmena trénera. Avšak, nestane sa.

Jeff Blashill má na všeobecné prekvapenie stále plnú podporu generálneho manažéra. Napriek zavedeniu špeciálneho predkola play-off, s ktorým profiliga najnovšie počíta, sa už zvyšok programu Detroitu týkať nebude a 46-ročný Američan má priestor na to, aby mužstvo pripravil na budúcu sezónu. Reči o výmene kouča sa objavili už pred rokom, keď sa Steve Yzerman vrátil z Tampy Bay naspäť do Red Wings na pozíciu generálneho manažéra. Nestalo sa tak a kontrakt, platný do leta 2022, bude naďalej plynúť.

Detroit bol suverénne najslabším tímom ligy v sezóne 2019/20, vyhral len sedemnásť zo 71 zápasov a predposledná Ottawa nazbierala o 23 bodov viac. V meste motorov pritom hovorili o neúspechu už po minulej sezóne, keď štrnáste konferenčné miesto znamenalo neúčasť vo vyraďovacích bojoch.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora