Články z NHL - 05.06.2020 07:29

TAKTO sa dohrá NHL v tejto sezóne

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste

Play off NHL je to, čo najviac momentálne zaujíma fanúšikov hokeja. Teraz sa rozhodlo, ako dohrajú túto sezónu.

Do klasickej vyraďovačky postúpi 12 najlepších tímov zo Západnej a Východnej konferencie. Predtým si najlepšie štyri tímy z oboch konferencií zahrajú skupinu o umiestnenie, podľa ktorej ich nasadia do ďalšej fázy. Zvyšné tímy absolvujú kvalifikáciu na tri víťazstvá, ktorá sa nepočíta ako play off. V play off sa bude hrať klasicky na štyri víťazné zápasy. Tím s lepším postavením bude mať výhodu domáceho prostredia v úvodných dvoch zápasoch série aj v prípadnom siedmom dueli. "Pavúk" nebude presne určený, ale po každom kole sa preskupí tak, aby proti sebe stáli vždy najvyššie a najnižšie nasadené mužstvá.
   

Dátum obnovenia ligy zatiaľ nebol stanovený.

Vo Východnej konferencii si skupinu o umiestnenie zahrajú Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals a Philadelphia Flyers. V predkole sa stretnú Pittsburgh Penguins s Montrealom Canadiens, Carolina Hurricanes s New Yorkom Rangers, New York Islanders s Floridou Panthers a Toronto Maple Leafs s Columbusom Blue Jackets.

V Západnej konferencii sa v skupine predstavia St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights a Dallas Stars a v predkole si zahrajú Edmonton Oilers s Chicagom Blackhawks, Nashville Predators s Arizonou Coyotes, Vancouver Canucks s Minnesotou Wild a Calgary Flames s Winnipegom Jets.

Informácie priniesol oficiálny web NHL.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: TOP huste.tv