Články z NHL - 12.06.2020 14:01

Nevídané! David Pastrňák napodobnil Jaromíra Jágra

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Český hokej má za sebou vyhlasovanie najlepších hráčov za uplynulú sezónu a po štvrtý raz v rade sa z titulu tešil David Pastrňák. Forward Bostonu Bruins medzi hokejistami u našich susedov kraľuje nepretržite od roku 2017 a niečo podobné dokázal naposledy Jaromír Jágr, ktorého z trónu nikto nevedel zosadiť v rokoch 2005 až 2008.

V porovnaní so žijúcou legendou stále Pastrňák zaostáva. Jágr ovládol anketu Zlatá hokejka celkovo dvanásťkrát. Premiérovo v roku 1995, naposledy po sezóne 2015/16. Potom prišla nadvláda havířovského odchovanca, ktorý bol v aktuálnej nedohranej sezóne NHL najlepším strelcom, spoločne s Alexandrom Ovečkinom. Obaja sa tak podelili o Maurice Richard Trophy, ktorú predtým, získal len jediný Čech. Prvým bol na začiatku milénia Milan Hejduk.

Druhé miesto v tohtoročnej ankete obsadil Dominik Kubalík z Chicaga Blackhawks, ktorý sa prezentoval vo svojej prvej sezóne v profilige 46 kanadskými bodmi, tretia bola opora Philadelphie Jakub Voráček. Elitnú päťku dotvára Jakub Vrána z Washingtonu a Pavel Francouz z Colorada. S výnimkou brankára Francouza a Voráčka, všetci ostatní majú zhodne 24 rokov a sľubujú tak veľkú perspektívu pre národné mužstvo. Zaujímavosťou je, že v ére samostatnosti získali Zlatú hokejku len piati hokejisti. Dvanásťkrát Jaromír Jágr, päťkrát Dominik Hašek, štyrikrát Vladimír Martinec s Davidom Pastrňákom a trikrát Milan Nový.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora