Články z NHL - 18.06.2020 23:07

Fanúšikovia NHL volili najkrajšiu bradu a iné bizarnosti

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/NHL.com

Obnovenie sezóny v National Hockey League je stále témou diskusií a fanúšikovia si ešte budú musieť počkať. Ligový web im však ponúkol zaujímavú možnosť, ako si toto čakanie krátiť a tí ho vďačne využili. Prostredníctvom online hlasovania si mohli vybrať, ktorý z hokejistov má najkrajšieho psa, najlepší vkus na obliekanie, najkrajšiu vypestovanú bradu, kto zvolil najoriginálnejší halloweensky kostým, typický hokejový úsmev bez zubov, najlepší trik z Instagramu alebo kto je najväčším srandistom. Vyberal sa najzaujímavejší predzápasový rituál, ale aj maskot sezóny. Zároveň sa hlasovalo v špeciálnych kategóriách, ktoré hľadali najvtipnejšiu momentku z prestávok medzi tretinami, gifko sezóny alebo najikonickejšiu dvojicu niektorého z mužstiev profiligy.

V jednotlivých anketách sa celkom zadarilo viacerým českým reprezentantom. Medzi najväčšími zabávačmi vyhral útočník Kevin Hayes z Philadelphie, zatiaľ čo štvrtá priečka patrila Tomášovi Hertlovi zo San Jose. Štýl obliekania najviac zaujal u bostonskej hviezdy Davida Pastrňáka a až 56 percent hlasujúcich považovali za najlepšiu bradu tú, ktorú nosí Jakub Voráček z radov philadelphských Flyers. Jakub Vrána sa zase dostal spoločne s T.J.-om Oshiem na druhé miesto medzi "zamilované dvojice" z jednotlivých kabín. Spomedzi slovenských hokejistov za do prvej päťky niektorej z kategórií nezmestil nikto.

Dodať možno, že pomyselný titul si odniesol psík Leonard, s ktorým rád pózuje Connor McDavid. Medzi maskotmi najviac zabodoval najmladší prírastok do tejto rodiny Chance, ktorý počas domácich súbojov podporuje Vegas a medzi kreatívnymi rituálmi zvíťazil T.J. Oshie a jeho doťahovanie s tvrdým washingtonským chlapíkom Tomom Wilsonom. Jedinými dvomi rýdzo hokejovými kategóriami boli výbery gólu základnej časti a rovnako najlepšieho zákroku. Medzi "strelcami" zabodoval Pekka Rinne, ktorý po siedmich rokoch pripomenul, aké to je, keď v NHL skóruje brankár. Zákrokom kraľoval Marc André Fleury a jeho zázračná lapačka zo zápasu s Torontom. Víťazov všetkých kategórií si môžete pozrieť tu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora