Články z NHL - 01.07.2020 17:31

Detroit sa na novú sezónu pripraví výlučne v domácich podmienkach

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Logické vzhľadom na okolnosti, no prekvapivé vzhľadom na výkony z minulého ročníka. Hokejový klub z Detroitu pred sezónou 2020/21 nenaplánuje tradičný letný kemp, v ktorom dostane široké spektrum hráčov možnosť preraziť do zostavy A-mužstva a keď na to budú vytvorené optimálne podmienky, na ľad vybehne z domácich podmienok. Krátko po vypuknutí pandémie sme sa pritom venovali tomu, že Red Wings prežili jeden z najhorších ročníkov v klubovej histórii a stali sa suverénne najslabším celkom celej súťaže.

Vynechanie spoločnej letnej prípravy v Traverse City oznámil šéf klubu Steve Yzerman, podľa ktorého za to môže najmä prevencia a neochota riskovať zdravie hráčov. Tím absolvuje len niekoľko tréningov vo svojom domovskom stánku Little Ceasars Arena. "Rozhodnutie padlo po konzultáciách s odborníkmi v oblasti zdravotníctva. Najvyššou prioritou je zdravie a bezpečnosť fanúšikov, hráčov aj členov realizačného tímu a personálu," povedal s tým, že vynechaný bude tradičný turnaj nováčikov aj teambuildingové golfové podujatie členov kádra.

Leto pritom mohlo byť obdobím, v ktorom bude Detroit doháňať zameškané. Počas tohtoročnej základnej časti vyhral len 17 zo 71 zápasov a celkom logicky tak nebude súčasťou dohrávanej letnej časti sezóny. Lotéria mu prisúdila voľbu zo štvrtého miesta draftu, ktoré by mohlo znamenať zisk dobre stavaného centra Quintona Byfielda, Nemca Tima Stützleho, kanadského beka Jamieho Drysdalea, prípadne švédskeho krídelníka Lucasa Raymonda. Za zmienku bude stáť aj prehodnotenie miesta v zostave viacerých mužov. Len pätica z nich sa totiž dostala v ostatnej sezóne cez 30-bodovú métu. Dánsky center Frans Nielsen, nositeľ "áčka" na drese, nahral v 60 zápasoch len deväť bodov, najslabšiu sezónu v kariére si prežil aj krídelník Justin Abdelkader s bilanciou 0+3 a nelichotivo vyznieva aj Valtteri Flippula s priemerom 0,3 bodu na zápas. V minulej sezóne za Islanders nazbieral v rovnakom počte duelov o desať bodov viac a počet gólov bol o jedenásť zásahov vyšší.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora