Články z NHL - 17.07.2020 17:12

Plánované dejisko dohrávanej časti NHL vytopila búrka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi nepríjemný pohľad sa naskytol zamestnancom edmontonského hokejového klubu v piatok ráno. Rogers Place, domovský stánok tamojších Oilers, ktorý má navyše od 1. augusta hostiť dohrávanú nadstavbovú časť NHL, ostal z veľkej časti po silnej búrke pod vodou. Tá sa prehnala celým regiónom Alberty a voda s krupobitím sa podpísala na mnohých areáloch či budovách.

Videá na sociálnych sieťach, ukazujúce tok vody valiaci sa viacerými miestami arény, necháva priaznivcov najlepšej ligy sveta na pochybách. Oilers však zatiaľ nepripúšťajú, že by to malo ohroziť program, ktorý štartuje o vyše dva týždne a prinesie až šesť zápasov denne. Tri z nich sa majú hrať v Toronte, tri v Edmontone. "Vyhodnocujeme škody, ale momentálne sme presvedčení, že plány na prípravu nie sú ohrozené a budeme jedným z centier reštartovanej NHL," informoval hovorca haly.

Edmonton bude dejiskom duelov mužstiev zo Západnej konferencie a ešte pred ostrými súťažnými meraniami sily bolo na pláne niekoľko prípravných duelov. Prvé z nich už 28. júla a v prípade domácich Oilers malo ísť o stretnutie s Calgary Flames.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora