Články z NHL - 21.07.2020 21:41

Disciplinárka si dala na čas, na trest čakal štyri mesiace

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Americký hokejový krídelník Brendan Lemieux v marcovom zápase škaredým spôsobom poslal k zemi Joonasa Donskoia z Colorada Avalanche a v samotnom súboji za to dostal len dvojminútový trest za nedovolené bránenie. Šlo o posledný duel, ktorý stihol New York Rangers odohrať pred vypuknutím celosvetovej pandémie a NHL bola následne prerušená. Na faul už všetci v klube zabudli, považovali ho za premlčaný, no disciplinárna komisia pred plánovaným obnovením ligy obnovila aj svoju činnosť a na incident si ešte raz posvietila.

Súboj bol preklasifikovaný ako úder na hlavu a Lemieux preto vynechá dve stretnutia. Je to pritom disciplinárny trest, ktorý prakticky dostal za marcový zápas a ide tak pravdepodobne o najdlhšie čakanie na dodatočnú suspendáciu v histórii súťaže. Podpísali sa však pod to objektívne príčiny, predovšetkým koronavírus. Rangers dokonca pôvodne ani nemuseli byť súčasťou pokračovania sezóny, keďže pred prerušením okupovali 11. miesto Východnej konferencie. Upravená podoba play-off však zahrnula až 24 účastníkov a newyorský tím si v predkole na tri víťazstvá zahrá proti Caroline Hurricanes.

Suspendovaný rodák z Denveru dostane možnosť rozohrať sa, a to v jednom prípravnom zápase. Ten si "Jazdci" naplánovali na 29. júla a stretnú sa v ňom s mestským rivalom Islanders. Potom už budú nasledovať spomenuté merania síl s Carolinou a v nich sa 24-ročný forward nepredstaví. Augustový reštart profiligy ponúkne bohatý zápasový program na ľadových plochách v Toronte a Edmontone. Neštandardná "šestnásťfinálová" fáza skompletizuje šestnásť účastníkov play-off a potom sa už nabehne na známy systém, hoci na neutrálnej pôde a bez divákov. Istú účasť na vrchole sezóny má St. Louis, Colorado, Vegas, Dallas, Boston, Tampa Bay, Washington a Philadelphia. Krok naviac musia vo svojich sériach spraviť Pittsburgh proti Montrealu, Carolina proti Rangers, Islanders s Floridou, Toronto s Columbusom, Edmonton s Chicagom, Nashville proti Arizone, Vancouver s Minnesotou a Calgary s Winnipegom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora