Články z NHL - 24.07.2020 15:22

NHL pozná názov nového tímu. Napodobní Kraken hokejistov z Las Vegas?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Je definitívne rozhodnuté. Nový klub kanadsko-americkej NHL sa bude volať Seattle Kraken. Tím, ktorý odštartuje svoju púť najprestížnejšou súťažou v sezóne 2021/22 pozná nielen názov, ale aj klubové farby. Dominovať bude tmavomodrá s doplnkami svetlomodrej a červenej.

Po Vegas Golden Knights tak pôjde o druhého nováčika v priebehu piatich rokov. Seattle, ktorý sa stane 32. účastníkom súťaže, bude hrať na vynovenom štadióne. Ten sa pripravuje práve na účely NHL a po rekonštrukcii by mal mať kapacitu viac ako 17-tisíc divákov. Hráčov si Kraken budú vyberať pravdepodobne rovnako ako vo Vegas. Siahnuť budú môcť po jednom hokejistovi z každého tímu s výnimkou chránených hráčov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Sneak peek of the new @seattlekraken x @adidashockey jerseys! ?

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl),

Seattle sa bude snažiť napodobniť výkon Golden Knights. Práve hokejisti z Las Vegas totiž vo svojej premiérovej sezóne postúpili až do finále bojov o Stanleyho pohár. V ňom síce nestačili na Washington, no napriek tomu sa im podaril husársky kúsok. Bol pri tom aj slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý v tom čase pôsobil v kádri nováčika súťaže.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora