Články z NHL - 25.07.2020 20:12

Brankár Montrealu ukázal tvár po "tréningovej" strele Webera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Niektorí tréneri na svojich zverencov apelujú, aby nič nevypúšťali ani v tréningovom procese. Vrátane striel. Shea Weber však patrí medzi hokejistov s najtvrdším zakončením v NHL, dlhé roky v tejto disciplíne konkuroval Zdenovi Chárovi a na vlastnej koži spoznal tvrdosť jeho náprahov mladý brankár Michael McNiven z Montrealu Canadiens.

Delovka spoluhráča ho bez teču či stlmenia zasiahla priamo do masky a hoci tá značnú časť absorbovala, zďaleka nie všetko. Dvadsaťriročný Kanaďan, ktorý minulý rok pôsobil v ECHL a v rámci letného kempu bojuje o svoje miesto v Canadiens, padol po zásahu a tvár mu zaliala krv. Weberove rany dosahujú rýchlosť cez 170 kilometrov za hodinu a v tej chvíli by im v ceste nechcel stáť nik.

Po pár dňoch sa McNiven ohlásil cez sociálne siete a ukázal svoje líce, na ktorom mu ostala spomienka v podobe desiatich stehov. Jeden však musí len krútiť hlavou pri myšlienke, že šlo o tréning a navyše zásah cez mriežku na tvári. Hrôza pomyslieť, ako by mohol dopadnúť obranca v súťažnom zápase bez zakrytej tváre.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Michael McNiven (@michaelgjmcniven),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora