Články z NHL - 26.07.2020 10:39

Edmonton si pripomenie zosnulého spoluhráča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Edmonton Oilers patrí medzi 24 mužstiev NHL, ktorých sa bude týkať reštart ligy a s ním aj boje o tohtoročný Stanley Cup. Koniec tréningového kempu a začiatok súťažného diania sa ponesie aj v duchu spomienky na nedávno zosnulého spoluhráča Colbyho Cavea. Kanadský center, ktorý bol súčasťou tohto mužstva druhý rok, skonal 11. apríla v torontskej nemocnici na následky krvácania do mozgu. Vdova Emily sa rozhodla jeho spoluhráčom vyjadriť podporu pred sériou s Chicagom Blackhawks, hranou na tri víťazné zápasy. Prísne karanténne opatrenia jej síce neumožnia hráčov priamo navštíviť, no doručí im ručne vyrobený darček.

"Ide o spôsob poďakovania, popriania veľa šťastia a ubezpečenia, že Colby je hrdý na svojich spoluhráčov - bratov a už sa nemôžeme dočkať, kedy im budeme môcť fandiť v play-off," povedala k malému prekvapeniu pre médiá. Z celého tímu vedia vraj len dvaja muži, o čo presne ide. Má to byť drobnosť, ktorú budú môcť nosiť ako talizman, mimoriadne ich nezaťaží a bude im pripomínať bývalého spoluhráča. Spomienku pripravia aj hokejisti, ktorí na prípravný zápas proti Calgary vybehnú s číslom 12, ktoré nosil práve Cave a pokračovať sa bude dražbou pre fond venovaný jeho pamiatke.

Útočník, ktorý zomrel vo veku 25 rokov, nechal v profilige stopu v podobe 67 odohraných stretnutí. Tie rozdelil medzi Edmonton a Boston. Jeho pamiatku si vďačne pripomenie aj tréner Dave Tippett. "Myslím si, že hráči sa na to tešia. Vážime si všetko, čo Colby do tohto tímu priniesol a spoluhráči cítia, že takouto charitatívnou formou môžu pomôcť dobrej veci. Má to pre nich veľký zmysel," povedal o stredajšej previerke, ktorá bude zároveň dôležitou skúškou pred kľúčovou časťou sezóny. Oilers boli po základnej časti piatym tímom Západnej konferencie. Len tesne im ušla priama miestenka do šestnásťčlenného play-off, no proti Chicagu budú plniť pozíciu papierového favorita.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora