Články z NHL - 01.08.2020 14:34

Rituál je rituál. Oshie potešil pukom imaginárneho fanúšika

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Poverčivosť mnohých športovcov je známou vecou a svojim rituálom ostávajú verní, aj pokiaľ na ich realizáciu nie sú vytvorené práve optimálne podmienky. Fanúšikov NHL pobavil útočník T.J. Oshie, ktorý háji farby Washingtonu Capitals a zaužíval si tradíciu, že pred každým domácim stretnutím poteší pukom niektorého fanúšika sediaceho v blízkosti plexiskla či hráčskych lavíc. V stredu hral Washington prípravný zápas proti Caroline, v zápise bol vedený ako domáci tím, tak neostávalo nič iné, ako rituál zrealizovať.

Všetko aj napriek tomu, že hráči National Hockey League už nejaký čas žijú v "bublinách", záver sezóny bude mať veľmi špecifický charakter a všetky stretnutia sa odohrajú v Edmontone alebo v Toronte. "Hodím puk trénerovi a on mi ho vráti ako frisbee. Toto spravíme trikrát a potom nájdem fanúšika, ktorému puk darujem a pokračujem v rozcvičke," povedal novinárom Oshie. Všetko zrealizoval, akurát ním odovzdaný puk nikoho na tribúne nepotešil.

Zďaleka nejde o jediného hráča z washingtonských radov, ktorého nástupy na zápas sa medzi jednotlivými vystúpeniami nemenia. Symbolom tímu sa už stali pozdravy medzi jednotlivými členmi zostavy v tuneli, zatiaľ čo Jakub Vrána nevynecháva svoj typický tanček. "NHL je späť a s ňou aj Caps!" znie jasné stanovisko zverencov Todda Reirdena, ktorí si však na zásah do súťažného diania musia počkať. Tretí tím Východnej konferencie má istú miestenku do play-off a predkolá tak absolvovať nemusí.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora